Шарівський палацово-парковий комплекс

Тип організації: 
Контакти: 

Харківська область, Богодухівський район, селище міського типу Шарівка

Мабуть, немає іншої садиби в Харківській області, про яку б не було стільки написано. І причина такого інтересу криється в такому рідкісному на сьогоднішній день збереженні автентичності пам'ятки архітектури. Окрасою Шарівки є двоповерховий палац. Засновником хутора Шарівка вважають сотника Охтирського козачого полку Матвія Шарія. Але саме цукрозаводчик Леопольд Кеніг, власник маєтку наприкінці XIX століття, вдихнув нове життя в садибу.

Були споруджені будинок управляючого, житло для обслуговуючого персоналу, приміщення для розведення фазанів і оранжереї, будинок лісника, стайні, гараж, майстерні, електростанція (на шість років раніше ніж у Харкові). Все це заслуга Кеніга, який до того ж витратив чимало коштів не тільки на благоустрій Шарівки, але і на створення парку, будівництво нових споруд. В Шарівському парку, площею 40 гектарів, були висаджені екзотичні дерева, облаштовано терасовий сад.

На верхній терасі знаходився партер з великим фонтаном. На пологому сонячному схилі нижньої тераси розташовувалося садове господарство з оранжереєю, будинком садівника, городом і садом. Саме звідси відкривається казковий вид на долину в низинній частині садиби, де була створена мережа водойм.

Українська