Районний комунальний заклад Шевченківський краєзнавчий музей

Коротка назва: 
Шевченківський краєзнавчий музей
Тип організації: 
Населений пункт: 
Режим работы: 
Понеділок - П'ятниця 8:00-12:00
Відвідування безкоштовне
Контакти: 
63601, смт. Шевченкове, вул. Леніна, 9
099-64-28-510
0251-5-17-45
srdkatyandex.ru

Шевченківський районний краєзнавчий музей було створено та відкрито  в 1985 році до 40 річниці Перемоги нашого народу у Великій Вітчизняній війні.

Створення музею розпочиналось з невеличкої експозиції героїв-земляків та визволителів Шевченківського району , котрі загинули на Шевченківщині. Створенню цієї експозиції передувала кропітна пошукова робота, налагодження контактів, листування та зустрічі з ветеранськими об’єднаннями корпусів та дивізій Червоної Армії, котрі приймали участь у визволенні району.

Згодом ця невеличка експозиція розширювалась , що призвело до облаштування інших експозиційних залів: відбудова та розвиток району в 40-80-ті роки, куточок природи рідного краю, розвиток освіти та медицини, експозиція „Селянська хата” та інші.

Музей дійсно можна назвати громадським, бо всі експонати, що знаходяться на зберіганні в музеї, безкоштовно надані мешканцями  району.

Одним із найцінніших експонатів музею є археологічні знахідки: крем’яний наконечник спису, кам’яні тертка і молоток,   сарматський залізний меч-акінак, залізні наконечники стріл (Х-ХІІІ ст.), рукописний молитвослів.

Єдиним літературним джерелом в якому відображено діяльність Шевченківського районного краєзнавчого музею є книга місцевого історика-краєзнавця Андрія Михайловича Булиги „Краю мій, Шевченківщино...” (нариси з історії району смт. Шевченкове 2001 р.)

Українська