Вистави, майстер-класи та екскурсії - у Харкові пройде «Ніч музеїв».

Загальноміська акція «Ніч музеїв» пройде у суботу, 18 травня, у Харкові.

Як повідомив 16 травня в прес-центрі Харківської міської ради координатор акції, заступник директора Харківської муніципальної галереї Алесь Томах, цього року акція збігається з Міжнародним днем ​​музеїв, який відзначають 18 травня. У «Ночі музеїв» візьмуть участь 24 культурні інституції, які підготували для відвідувачів різноманітні програми.
Так, у Муніципальній галереї відкриється виставка київського фотографа АніЗур. Дівчина три місяці розвішувала оголошення з проханням зателефонувати їй і розповісти, які слова хочеться чути від коханих. На основі почутого вона створила проект і перформанс, який представлять харків'янам. Також в МГ покажуть короткометражний фільм «Транзит Сан-Франциско-Харків», а перед входом до галереї відбудеться концерт.
У галереї «Мистецтво Слобожанщини» виступить театр костюма «Аліса» Харківського спеціалізованого НВК - глухонімі діти виступлять з хореографічними і театральними номерами. Також пройде майстер-клас з акварелі, а ввечері представлять проект аудіоказки «Казкограй» Театру ім. П.К. Саксаганського з Білої Церкви.
Харківський літературний музей працюватиме до ранку. «Ніч музеїв» вони присвятять культурній революції 20-х років минулого століття: покажуть дитячий спектакль і арт-роботи про супергероїв 20-х, пройде низка лекцій - як написати сценарій на основі художнього твору, геймофікаціі тощо, а також майстер-клас з креативного письма. Бажаючі зможуть пограти у літературну гру «Будинок слова», літературну мафію і послухати відомих поетів.
У Харківському художньому музеї проведуть цикл екскурсій-лекцій «Полотна розкривають таємниці» і авторську екскурсію директора музею, яка розповість про свої улюблені експонати. У дворику музею можна буде спробувати себе в ролі графіка-офортиста. Всі бажаючі зможуть взяти участь у конкурсі музейного селфі - зробити фото на тлі улюбленої картини або скульптури, надіслати на пошту музею і виграти призи.
Історичний музей проведе заходи на пл. Конституції, де пройдуть майстер-класи, лицарські турніри, інтерактивна екскурсія «Українське весілля». Археологи розкажуть про свої дослідження і дадуть потримати в руках артефакти. Крім того, в музеї пройде захід «Щоденник мандрівника», на якому розкажуть про будівництво залізниці і труднощі, з якими стикалися мандрівники в Харківській губернії.
Творчий клуб «Вітальня на Дворянській» присвятив вечір українському драматургу і режисеру Марку Кропивницькому. Захід підготовлений спільно з київським Музеєм театрального, музичного та кіномистецтва України і бібліотекою ХНУ ім. Каразіна. У вітальні пройде вікторина, присвячена Марку Кропивницькому, розкажуть про його дружбу з художником Іллєю Рєпіним і пройде традиційне чаювання.
Вперше в акції візьме участь «не Музей» танцю, який знаходиться на вул. Квітки-Основ'яненка, 13. Вихованці танцювальної студії за допомогою перформансу розкажуть про історію Палацу Праці. Виступ можна буде побачити біля пам'ятника Григорію Квітці-Основ'яненку, а також заглянувши у вікна будівлі.
У музеї «Обереги музичної Харківщини» дадуть пограти на різних інструментах і включать грамофон 1873 року, в Музеї видатних харків'ян ім. К. І. Шульженко - зіграють харківські барди і поети, в Музеї жіночої та гендерної історії можна буде пройти авторську гру «Крізь скляну стелю» про боротьбу за права жінок, а в Музеї М.К. Реріха - взяти участь у майстер-класі з японського малюнка і подивитися спектакль дитячого театру.

З повною програмою заходів і часом роботи музеїв можна ознайомитися тут.
Також програму можна завантажити на смартфон за допомогою QR-коду, який є на всіх афішах «Ночі музеїв», розміщених в метро і на інших об'єктах міста.

Довідка. «Ніч музеїв» - це міжнародна подія, присвячена Міжнародному дню музеїв, яке проходить щорічно в третю суботу травня в 42 країнах Європи. Майже 2 тис. музеїв один раз на рік одночасно продовжують час своєї роботи, відкриваючи свої двері для всіх бажаючих. У Харкові акція вперше відбулася в 2009 році.

Джерело інформації: Харківська міська рада
Додаткова інформація на сторінці Харків. НІЧ Музеїв 2019

#ХарківщинаТуристична
#НічМузеїв 
#акція #екскурсії