В рамках проекту «Видатні поляки Харківщини» ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» ініціював і провів виїзний захід до «Харківського Меморіалу жертв тоталітаризму»

15 червня 2017 року в рамках проекту «Видатні поляки Харківщини» ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» ініціював і провів виїзний захід до «Харківського Меморіалу жертв тоталітаризму».

Нашим провідником до скорботного кладовища, де покояться розстріляні польські офіцери, став полковник СБУ у відставці Андрій Олександрович Сайко, який брав участь в пошуковій експедиції з виявлення місць поховань польських офіцерів. Харківська земля стала останній притулком для близько 4 тисяч військовополонених Війська Польського. Учасниками експедиції було виявлено 75 масових поховань. З них 15 поховань визначені як могили польських офіцерів зі

Старобільську та 60 – як поховання радянських людей. Саме тут похований і батько відомого режисера Анджея Вайди, табличку з ім'ям якого нам вдалося відшукати в довгому списку жертв «Харківської Катині».

Залишаючи меморіал, учасники заходу дозволили собі зробити кілька ударів у встановлений тут дзвін на знак того, що злочини проти людяності не підлягають забуттю.