У Держміграційній службі знову попередили про затримку у видачі закордонних паспортів

У зв'язку з триваючими затримками у видачі закордонних паспортів в Держміграційній службі знову рекомендують громадянам України ні в якому разі не планувати поїздку за кордон, не маючи на руках чинного проїзного документа. Також у відомстві не радять звертатися до посередників, які обіцяють будь-конкретні терміни виготовлення паспорта. Про це повідомляє прес-служба ДМС.

Щодо затримки повідомляють і самі апліканти - наприклад, на сторінці цього відомства в Facebook, де дублюються повідомлення прес-служби. З численних коментарів випливає, що видача раніше пробуксовує, часом на кілька місяців: деякі, подавши документи ще в серпні або вересні, чекають до сих пір. В агентствах також відзначають, що ситуація не сильно змінилася в порівнянні з листопадом, коли безліч туристів не встигали вчасно отримати проїзні документи. Тим, хто не може собі дозволити чекати так довго, рекомендується писати офіційну заяву в приймальні ГМС, прикладаючи до нього документи, що підтверджують поїздку, - це можуть бути авіаквитки, ваучер, страховка і т. Д. Може допомогти також систематичне відправлення електронних листів на адреси даного відомства. Тільки, за порадами експертів, починати «качати права» треба не відразу і не в останній момент, а тільки після закінчення 7 або 20 днів (в залежності від того, чи було сплачено термінове або нетермінове оформлення документа).

У Держміграційної службі обіцяють, що ситуація з часом нормалізується. «У січні 2018 року заплановано запуск на поліграфкомбінаті" Україна "додаткової лінії персоналізації паспортів, що дозволить протягом найближчих місяців поступово повернутися до планової видачі закордонних паспортів в терміни до 7 або 20 робочих днів в залежності від суми сплаченого адміністративного збору», - уточнюють в прес-службі. На сайті ж самого поліграфкомбінату обіцяють ліквідувати затримки в більш конкретний термін - протягом 70 днів. Судячи ж з опублікованою статистикою, підприємство в перші дні після свят трохи зменшило оберти: 9 і 10 січня було надруковано і відвантажено відповідно 11 296 і 11 292 паспорти громадянина України для виїзду за кордон, в той час як в попередні дні їх кількість деколи перевищувало ці показники майже втричі.

ДЖЕРЕЛО ІНФОРМАЦІЇ: http://profi.travel/news/32582/details?utm_source=daily&utm_medium=email...