Туроператорам хочуть збільшити мінімальний розмір фінгарантії

Розмір фингарантії для туроператорів виїзного туризму пропонується розраховувати в розмірі 10% від загальної вартості послуг туробслуговування, наданих за рік. Ще одне радикальна зміна, яку планують реалізувати, полягає в створенні єдиного реєстру суб'єктів туристичної діяльності.

Передбачається, що в нього внесуть не тільки туроператорів та турагентів, а й усіх, хто має відношення до туризму, включаючи готелі, хостели, гідів та екскурсоводів. Такі пропозиції серед інших містяться в новому законопроекті № 8317, який днями був зареєстрований у Верховній Раді і вже переданий на ознайомлення відразу в сім профільних комітетів. Судячи з сайту парламенту, у документа 22 ініціатори, в тому числі народний депутат і глава підкомітету з питань туризму, курортів та рекреаційної діяльності Анна Романова, а також народний депутат і глава Комітету Верховної Ради з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту і туризму Артур Палатний .

Але до пропонованих змін і турбізнес, і представники влади поставилися, м'яко кажучи, насторожено. Радник міністра економіки з питань туризму Іван Ліптуга нагадав, що не так давно була зустріч, на якій зібрали представників провідних туроператорів, а також страхових компаній і банківського сектору. За її підсумками було прийнято консолідоване рішення зробити розмір фінзабезпечення для туроператорів не менше 5% від річного обсягу продажів. Що, власне, й знайшло своє відображення в іншому законопроекті, який вже давно поданий до Верховної Ради. Тому, на думку Івана Ліптуги, змінювати правила гри вже не тільки неправильно, але й пізно.

Не в захваті і представники турбізнесу. Директор Dream Travel Ольга Михайличенко, наприклад, вважає, що подібні умови просто змусять туроператорів піти в тінь. Немає відповіді і на питання, яким чином змусити туроператорів надавати реальні дані про своїх обсягах. Адже перевірки, яким їх останнім часом піддають, організовані не дуже ефективно.

Є питання і до реєстру. У туркомпаніях відзначають, що пропонована авторами законопроекту ідея зібрати в рамках однієї загальнодоступної автоматизованої системи всіх суб'єктів туристичної діяльності, можливо, і не позбавлена ​​сенсу. Тим більше що турагентства взагалі практично не охоплені будь-яким централізованим обліком. «Але чи вистачить у центрального органу виконавчої влади або у місцевої влади ресурсу на верифікацію наданих даних? Не кажучи вже про чисто технічні моменти утримання та оновлення такої величезної бази даних », - зазначає один із співрозмовників.

ДЖЕРЕЛО ІНФОРМАЦІЇ:  http://profi.travel/news/34850/details?utm_source=daily&utm_medium=email...