Незабаром на Харківщині з'явиться новий маршрут - «Легенди смарагдового каміну»

«Розбудити інтерес до Буд!» - таке завдання поставили перед собою фахівці ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму», вирушаючи 15 серпня в робочу поїздку до селища Буди. Після серйозної роботи, яку проводить ОКЗ «ХОМЦТ» спільно з відділом культури і туризму Харківського району, прагнемо відродити колись відомий маршрут до столиці українського фаянсу і презентувати нові туристичні об'єкти.
Нещодавно, 27 червня краєзнавчий музей представив туристичній громадськості абсолютно унікальний експонат - відреставрований камін смарагдового кольору, кахлі для якого були виготовлені на місцевому заводі в кінці ХІХ століття. Він, безумовно, є історичною та художньою цінністю. Завдячуючи місцевій громаді та талановитому майстру Б.П. Пяниді, туристи матимуть можливість насолодитися витвором мистецтва, доторкнутися до історії та традицій. Це новий цікавий туристичний об’єкт, який нікого не залишить байдужим.
Самобутній Будянський промисел будуть популяризувати і в дитячій школі мистецтв. На теперішній час повним ходом йде ремонт в майстерні, у якій майбутні туристи будуть брати участь в майстер-класах з розпису керамічних виробів, опановуючи секрети Будянського розпису.
Славна історія Будянського фарфоро-фаянсового заводу бере свій початок в далекому 1887 році, коли знаменитий промисловець Матвій Кузнєцов відкрив «Ново-Харківську фабрику М.С.Кузнєцова в Будах». Разом з фабрикою були побудовані бібліотека, гуртожитки для робітників, залізнична станція і величний Свято-Миколаївський храм. Час і люди не пощадили а ні заводських корпусів, а ні храму. Уламками колишньої величі дивляться сьогодні в небо труби колись відомого на півсвіту підприємства та піднімається з руїн церковна сторожка. Ці об'єкти також передбачається включити в програму екскурсії. Саме вони допоможуть відтворити цілісну картину промислової і духовної історії нашого краю. За старих часів люди говорили «Без Бога а ні до порога», тому цікавим вбачається і відвідування нового Свято-Озерянського храму, стіни якого розписані місцевими талановитими художниками в фарбах таких яскравих, що хочеться вірити тільки в хороше і сподіватись, що новий маршрут «Легенди смарагдового каміну» обов'язково прийдеться туристам до душі!