Інформаційно-методичний семінар на тему: «Історія Харківського Меморіалу жертв тоталітаризму»

27 січня 2017 року в рамках проекту «Польські маршрути Харкова. Видатні поляки Харкова» ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» спільно з Українсько-Польським академічним центром науки та культури Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна та КЗ «Редакційно-видавнича група Харківського тому серії «Реабілітовані історією»» було проведено інформаційно-методичний семінар на тему: «Історія Харківського Меморіалу жертв тоталітаризму».

Учасниками семінару, задля удосконалення екскурсійного маршруту «Видатні поляки Харкова», стали краєзнавці та екскурсоводи. Захід був присвячений обговоренню трагічних сторінок «Харківської Катині»: подій 1939-1941 рр.
На початку заходу до його учасників звернувся Консул Генерального консульства Республіки Польща в Харкові Ян Здановський, який відзначив давні історичні зв'язки між Україною і Польщею, внесок польської діаспори у розвиток Харкова та взаємні культурні, політичні та соціальні процеси, що відбуваються між нашими країнами. Було наголошено, що однією з найбільш гірких сторінок спільної історії є доля польських офіцерів, які стали жертвами тоталітарного режиму та навіки спочили у лісі під Харковом.

Темам виявлення місць поховань польських офіцерів та радянських громадян і відкриття Харківського Меморіалу жертв тоталітаризму у П'ятихатках були присвячені виступи керівника Українсько-польського центру науки та культури Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Тетяни Вікторівни Біткової, старшого наукового редактора Харківського тому серії «Реабілітовані історією» Ігоря Володимировича Шуйського, колишнього співробітника УКДБ по Харківській області Андрія Олександровича Сайко.

На семінарі були обговорені можливості подальшої співпраці та реалізації нових проектів.

ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» дякує усім учасникам заходу та запрошує до подальшої спільної роботи над удосконаленням маршруту.