Цикл майстер-класів "Харківський коц" від Тетяни Крупи

2, 9,16,23 червня 2016г. у Харківському обласному туристсько-інформаційному центрі відбудеться цикл майстер-класів "Харківський коц" від Тетяни Крупи з метою відродження традиційних слобожанських ремесел.

Ще кілька століть тому в нашому місті ремісники виробляли надзвичайно прекрасні килими, так звані ковдри, які прославили наш край далеко за межами України. Рівень виробництва килимів і технологічні навички харківських коцарів були настільки високі, що наші ковдри відправлялися навіть до імператорського двору.

Коц — це особливий вид килима ручної роботи з довгим похилим ворсом. На початку XIX століття в нашому місті цим промислом займалися в 50 дворах Коцарської вулиці. У кожного ремісника в будинку стояли два або три верстата, на яких працювали переважно жінки. Вовна для килимів ремісники купували, а фарбували самі. У 1850-е роки вироблялося до 25 тисяч коців і коцарство залишалося важливим джерелом доходів харків'ян.

З метою відродження технологій коцарста, створення слобожанського сувеніру ми запрошуємо всіх, хто цікавиться ткацтвом і відродженням традиційних слобожанських ремесел, взяти участь у майстер-класі «Харківський коц».

Захід відбудеться за адресою: м. Харків, пл. Свободи, 5, 4, 1 пов., Харківський обласний туристично-інформаційний центр.

Підтвердити участь можна  по електронній пошті tic_khatukr.net або на сторінці facebook «Харківщина туристична», або за телефонами 780-02-01, 757-45-13