Харків

Українська

Територія, на якій розташований Харків, як про це свідчать археологічні пам'ятники, досить інтенсивно заселялася вже у II тисячолітті до н. е. В районі Курицького монастиря, знайдені предмети періоду бронзи (II-I тисячоліття до н. е.) зокрема мідну сокиру, поховання з кам'яним молотком і кілька поселень поблизу станцій Основа, Гути, Жихор. Тут жили люди скіфських часів (VI-III століття до н. е).

Знахідки скіфського часу знайдені також в урочищі Саржин Яр і на Холодній Горі. З сарматських часів (III століття - і - II ст. н. е.) зберігся на території Харкова скіфо - сарматський могильник біля липового гаю. Залишки ранньослов'янських поселень II - VI століть н. е. (Черняхівська культура) виявлені на околиці Павлівки, і цегляні і в урочищі Саржин Яр, на вулиці Терезова і Рози Люксембург. Про те, що слов'янські поселення існували тут і в період Київської Русі, свідчать знахідки біля залізничної станції Харків, Переїжджого провулку і на Холодній Горі.

Видатною пам'яткою VII - початку XIII століття є Донецьке городище - місто Донець, що згадується в Іпатіївському літописі (1185), пов`язаний з втечею Новгород - Сіверського князя Ігоря з половецького полону.

Детальніше читати тут...

Сторінки

Підписатися на RSS - Харків