Музей засновано 3 серпня 1992 р. Біля витоків його створення стояли письменники – земляки Петро Панч та Василь Минко. Комунальний заклад став спадкоємцем громадського музею, що діяв у місті у 1977-1985 рр.

Розташований музей у центральній частині Валок біля автомагістралі Київ – Харків.

Колекція музею нараховує понад 12 тисяч експонатів, пов’язаних із історією, культурними та духовними надбаннями, природними скарбами рідного краю. Серед найбільш цінних у колекції є античні предмети з розкопок Мерчицької археологічної експедиції, гончарні вироби заслужених майстрів народної творчості України Федора Гнідого та Бориса Цибульника, особисті речі письменників-земляків Петра Панча, Василя Минка, Віктора Кочевського, Віктора Гамана, академіка Юлії Булаховської, народних артистів України Миколи Частія та Миколи Андрусенка, архів автора «Валківської енциклопедії» Івана Лисенка, рукописи спогадів свідків Голодомору 1932-1933 рр. в Україні колекції старовинних монет та грошово- паперових знаків, українських вишиванок, підсвічників тощо.

Основою експозиційної роботи є виставкова робота. В шести залах музею функціонують виставки: «Природа рідного краю», «Валки – гончарна столиця Слобожанщини», «Дорогами Перемоги», «Трагедія Голодомору», «Мужність і біль Чорнобиля», «Афганістан болить в моїй душі», «Отчий поріг Петра Панча» та інші. В музеї триває цикл виставок майстрів народних ремесел та промислів «Яскраві барви Валківщини», щороку проводиться обласна виставка-конкурс дитячих робіт «Великодня писанка».

Музей став одним із центрів дослідження Голодомору в Україні, ініціатором створення перших документальних збірників про ці трагічні події на Валківщині та Харківщині. На його базі проводилися зйомки кількох вітчизняних та зарубіжних документальних фільмів.

Валківський краєзнавчий музей
Режим работы:
понеділок – п’ятниця з 08.00 до 17. 00;
субота – неділя (за попередньою домовленістю)
Попередня
Наступна