До ювілею великих харків'ян в бібліотеці імені В. Г. Короленка провели незвичайну зустріч.

У циклі заходів «Бібліотечний четвер» в Харківській державній науковій бібліотеці імені В. Г. Короленка відбувся круглий cтол «Ескізи дивовижне життя».

Ця подія незвично подвійно, тому що його приурочили до 155-річчя від дня народження українського архітектора і педагога, заслуженого діяча мистецтв України Олексія Миколайовича Бекетова і 160-річчю від дня народження українського історика, вченого і громадського діяча Дмитра Івановича Багалія.

В цей день на заході було багато знаменитих гостей і працівників культури і мистецтва. Хтось прийшов з подарунками, а хтось підготував тематичні виступи.

Унікальності заходу додало участь у круглому столі нащадків легендарних сімей Харківщини: внучки Дмитра Івановича Багалія - ​​Ольги Юріївни Багалій (громадський діяч, член правління Харківської правозахисної групи) і правнучки Олексія Миколайовича Бекетова - Олени Федорівни Рофе-Бекетова (громадська активістка, керівник одного з напрямків Благодійного фонду «Харків з тобою»).

Імениті гості прийшли не з порожніми руками: в подарунок бібліотеці і харків'янам були передані фотокопії колажів А. М. Іваницького з сімейного архіву Рофе-Бекетових, а ще на заході відбулася презентація фотоальбому «Спалахи пам'яті Харків в об'єктиві Юрія Багалія».

Історія кожної сім'ї унікальна, як і те, що вона приносить в історію своєї країни. Тому сімейні архіви відомих сімей Харківщини є першоджерелами з вивчення історії нашого краю.

Сюрпризом для організаторів заходу була сімейна реліквія, принесена Оленою Федорівною на круглий стіл - це подяка від Харківської громадської бібліотеки за проект будівлі, подарована Олексію Миколайовичу Бекетову в 1899 році. Що примітно, одним з підписали від імені міста цей документ був Дмитро Іванович Багалій.

Всі виступаючі підготували захоплюючі матеріали для присутніх на круглий стіл, але час зупинився, коли свою розповідь почав ще один з гостей - Володимире Анатолійовичу Оглоблин, фотограф, член Спілки фотохудожників України.

Так склалося, що Володимир Анатолійович уже багато років колекціонує роботи харківського фотографа-художника кінця XIX- початку XX століть Олексія Іваницького (на цю зустріч він приніс 2 з них). Ця ідея з'явилася завдяки незвичайному збігу - у багатьох джерелах вказана дата народження Олексія Михайловича 1854 рік, а Володимир Анатолійович народився сторіччям пізніше. Але як розповів присутнім фотохудожник, працюючи з архівними матеріалами і фотографіями знаменитого колеги, він виявив підтвердження, написане особисто рукою Іваницького, що народився він в 1855-м, але це не охолодило пристрасті до його захоплення.

Читайте також: Жінка з Харкова потрапила в великі неприємності через соціальних мереж (фото)
Багато цікавих фактів розповів Володимир Анатолійович присутніх як з життя великих харків'ян, так і випадкові знахідки; порадив, як працювати з фотоархівами і як їх зберігати. Скоєних носіїв немає, всі вони приходять в непридатність - слід робити копії і з електронних носіїв, і з фотографій, причому сканувати фото тільки в форматі TIFF, який вже давно став популярним форматом для зберігання зображень з великою глибиною кольору.

На старих фото Іваницького якість зйомки настільки унікально, що при наближенні можна побачити, що читає візник і з чим йдуть до храму селяни, побачити крах імператорського поїзда і

Харків залитий водою.

А ще, працюючи з фотографіями, майстер занурюється в долі людей, зображених на них. Історія однієї з робіт Іваницького унікальна.

«Я виставив роботу Іваницького під назвою« Незнайомка на гойдалках », а через час мені подзвонили спадкоємці генерала Шувалова, - повідав присутнім Володимир Оглоблін. - На фото була зображена дружина генерала - Антоніна, відома театралка, дочка Іллі Слатіна (знаменитий піаніст, диригент і педагог) ».

Так випадковість дала можливість фотохудожника попрацювати з архівом родини Шувалових і дізнатися багато про героїчну долю полководця.

Велика частина фотографій в колекції Володимира Анатолійовича з архівів знаменитих харків'ян. Як відомо, вони люди зайняті і, щоб потрапити до них, потрібно довго домовлятися. Фотохудожник розповів захоплюючу історію роботи з Федором Семеновичем Бекетовим.

А для Ольги Юріївни Багалій стала одкровенням одна з робіт, підготовлена ​​до показу - на ній Ольга Дмитрівна Багалій дізналася дочок Дмитра Івановича - Наталю та Ольгу, остання з яких потім працювала в бібліотеці Короленка.

Багато знайомих облич спадкоємиці знаменитостей побачили на колажі Іваницького, підготовлених для випускників університету і самого Багалія, який був ініціатором відкриття жіночого медичного інституту. Переглядаючи ці фотографії, Володимир Анатолійович і Ольга Дмитрівна задумалися над питанням для справжніх слідопитів - з'ясувати повний список людей, зображених на фотокадрах.

Копію одного з фотоколажів з архіву родини Бекетових правнучка великого зодчого подарувала бібліотеці.

ДЖЕРЕЛО ІНФОРМАЦІЇ: http://gx.net.ua/obshhestvo/region/naslednicy-znamenityh-harkovchan-sdelali-unikalnyj-podarok-gorozhanam.html